З 02 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” (далі-Закон), реалізація якого дозволить забезпечити 100%-й облік водопостачання. Завдяки цьому споживачі сплачуватимуть  кошти лише за фактично спожиті послуги, тобто лише за те, що ними було використано. Це дозволить не тільки об’єктивно здійснити розрахунок послуг, які були спожиті споживачем, скоротити невраховані втрати води, а й розпочати ефективний процес економії в умовах постійного зростання цін на енергоресурси.

Законом передбачено обов’язкове встановлення   вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових) приладів обліку холодної води для житлових будинків. Кількість спожитої будинком води буде визначатись за загальнобудинковим лічильником.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, яка введена в дію з 25.01.2019. та передбачає, що мешканці будинку, як власники цілісного майнового комплексу, мають сплатити за весь об’єм води, яку спожив їхній будинок.

Серед основних принципів, що застосовує Методика, – принцип визначення та розподілу небалансу – різниці між показниками загальнобудинкового лічильника та сумарними показниками квартирних лічильників.

Для будинків, де усі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.

Для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.

Звертаємося до споживачів, які ще не встановили розподільні прилади обліку води (лічильники обліку) в своїх помешканнях! Не зволікайте! Якщо у вашому будику є витоки з причини зношених труб у підвалі, несправні сантехнічні прибори (капає кран або протікає зливний бачок), хтось із сусідів втручається у роботу лічильника для зменшення об’єму використаної води  або у вашому будинку є співвласники – юридичні особи, які не встановили лічильники, загальний обсяг води, який покаже вузол комерційного обліку, може бути вагомо більшим, ніж сума показників квартирних приладів обліку. Саме цю різницю, згідно Закону, доведеться оплачувати тим, хто не встановив лічильники у своїх квартирах.

Сьогодні, відповідно до ст. 4 Закону, обладнання  квартир приладами обліку води не потребує технічних умов та розроблення проєктної документації. Необхідно лише придбати прилад обліку, зареєструвати на підприємстві, встановити його відповідно до вимог паспорту, надати заявку на опломбування  до КП НВМР «ВУВКГ»   за телефоном 041-41-2-15-24   та сплатити рахунок за опломбування в сумі  40 грн. (1 лічильник)  або 55 грн. (2 лічильника).

Встановлюйте лічильники у своїх квартирах! Не сплачуйте за сусідів!

Адміністрація КП НВМР «ВУВКГ»