Станом на 19 год.30 хв.  21 жовтня   працівники підприємства КП НВМР "ВУВКГ" завершують роботи з ремонту ділянки каналізаційного колектора по вулиці Лесі Українки. Для нормального функціонування міста бригадам доводилося працювати навіть уночі.

Нагадаємо, аварія сталася 19 жовтня в районі вул. Лесі Українки, 5-7 на каналізаційному колекторі діаметром 600 мм. Утворився затор через руйнацію залізобетонного колектору 1963-го року будівництва внаслідок дії газової корозії.

Каналізаційні мережі із залізобетону будувалися в радянські часи, хоча залізобетон як матеріал не підходить для зведення колекторів.

В процесі транспортування стічних вод такою мережею через сірководень, який виділяється із стоків, йде активна корозія верхньої частини колекторів: бетон стає крихким, сталева арматура іржавіє, труба втрачає міцність і руйнується.

Верхній шар ґрунту поступово вимивається стічними водами і над трубами утворюються великі порожнини, які потім призводять до провалів. Про це було відомо ще на початку 20 століття, однак радянська влада в гонитві за швидкими результатами позиціонувала залізобетон як "універсальний матеріал".

На період ремонту ділянки колектора, стоки відводились по тимчасовій схемі за допомогою тимчасових каналізаційних насосних станцій та прокладених на поверхні землі трубопроводів. Завдяки даним заходам водопостачання та водовідведення мешканців міста під час робіт не припинялося. Дана каналізаційна мережа прокладена на глибині 5 метрів. При ремонті колектора був використаний метод санації, як найбільш ефективний з сучасних технологій реконструкції трубопроводів. У стару зношену  трубу ввели поліетиленові спіральнонавиті труби.

Благоустрій відремонтованої ділянки буде відбуватися 22 жовтня 2020 року.

Просимо мешканців міста в темну пору доби бути обережними та уважними на даній ділянці де проводилися аварійно-відновлювальні роботи.

Адміністрація КП НВМР "ВУВКГ"