Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» доводить до Вашого відома, що в зв'язку із  різким здороження електроенергії, яка поставляється для юридичних осіб (в звітний період 2021 року відбулося здорожчання на 35 %), підприємство було змушене подати документи на корегування тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення.
             Вартість скоригованого тарифу становитиме - 44,71 грн. (централізоване водопостачання - 19,09 грн., централізоване водовідведення - 25,62 грн.), детальна інформація про структуру тарифу розмішена на сайті Новоград-Волинської міської ради та на сайті підприємства.
             Дана необхідність перегляду тарифу була зумовлена вимогами діючого законодавства. Вимоги щодо приведення тарифу до  економічно обґрунтованого рівня передбачені  положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 р. №291). Крім того, положеннями даної Постанови передбачено, що до тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не включаються витрати, які включаються до складу ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.
           Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.20172189 - VIII, відповідно до якого це - платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування витрат виконавця, пов'язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.
          Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.
          Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21.08.2019 за № 808, держава регулює її граничний рівень, який з 01.07.2021 р. становить - 33,74 грн. (окремо за кожну послугу).
           Згідно вказаної вище постанови, КП НВМР «ВУВКГ» визначило мінімальний розмір плати за абонентське обслуговування по місту Новоград-Волинський, який становитиме - 12,00 грн. з ПДВ., (окремо за послугу з централізованого водопостачання та за послугу з централізованого водовідведення).
            Введення абонентської плати дає можливість підприємству вивести з тарифу витрати на збут чим його суттєво здешевити. А мінімальне коригування в сторону збільшення тарифу (0.66грн за м.куб водопостачання, 1.29грн за м.куб водовідведення) зумовлене тільки зростанням вартості енергоносіїв.
            Додатково повідомляємо, що в разі не виконання підприємством вимог чинного законодавства в частині введення в дію абонентської плати, до підприємства будуть застосовані штрафні санкції.