Згідно положень Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 р. № 291) до тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  не включаються витрати, які включаються до складу плати за абонентське обслуговування.

Плата за абонентське обслуговування передбачена наступними нормативними документами:

·       Законами України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про метрологію та метрологічну діяльність»;

·       «Порядком подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №474 від 08.07.2015р. (зі змінами);

·       «Правилами надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та Типовими договорами про надання послуг, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №690 від 05.07.2019р.

   Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.

         Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21.08.2019       № 808,  держава регулює  її граничний рівень, який з  01.07.2021 р. становитиме 35,19 грн.

Керуючись вимогами вищевказаного Закону, комунальним підприємством Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» з 11 жовтня 2021 року наказом по підприємству №334 затверджено абонентську плату за індивідуальними договорами для всіх груп споживачів в розмірі:

- за послуги з централізованого водопостачання – 12,00 грн. з ПДВ;

- за послуги з централізованого водовідведення – 12,00 грн. з ПДВ.

До абонентської плати включено: заробітна плата  працівників відділу збуту, єдиний соціальний внесок, амортизація, витрати на утримання основних засобів, послуги банків та інших установ з приймання платежів, витрати на оплату інформаційних послуг, витрати на виготовлення  розрахункових документів та оплату канцтоварів, витрати на паливно-мастильні матеріали.

З метою зменшення витрат споживачів на сплату комісії за послуги фінансових установ при оплаті рахунків, встановлено порядок при якому кошти за абонентське обслуговування  і послуги централізованого водопостачання та водовідведення приймаються на один банківський рахунок. В разі не повної оплати, першочергово розноситься оплата за абонентське обслуговування, а потім платіж розподіляється на послуги  з централізованого водопостачання та  централізованого водовідведення.

Для зручності споживачів, плата за абонентське обслуговування була виведена в єдиній квитанції.